HAKKIMIZDA
You are here:

Sektörünün lider kuruluşlarından Kuyucak Tekstil’in temeli, Süleyman Kuyucak önderliğinde kilim imalatı ile başlamış ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, ürün geliştirmede özgünü arayan, gelişime odaklı, kaliteyi sürekli arttıran ve farklılık oluşturan yapısıyla hızla büyüyerek gelişmiştir.

Faaliyetlerine kilim imalatı ile başlayan Kuyucak, sektöründeki farklı alanlara yönelerek ürün çeşitliliğini çoğaltmıştır. Bugün ayda 50.000 battaniye üretimi gerçekleştiren Kuyucak Tekstil sağlam temellere oturttuğu altyapısı ile büyümesini sürdürmeye devam etmiş ve varolan iplik tesisini 2010 yılında yeni yatırımlarla geliştirerek  Ne 1/1 numaradan Ne 30/1 aralığındaki tüm iplikleri üretebilir hale gelmiştir.

Tüm yatırımlarında olduğu gibi iplik yatırımlarında da öncülüğünü sürdüren Kuyucak Tekstil, çevreye olan duyarlılığı ile open end tekniği ile Recycled iplik üretimine başlamıştır. Bugün, Kuyucak İplik bünyesinde  ayda yaklaşık 900 ton Recycled iplik üretimi gerçekleştirilmekte ve bu iplikler örgü, dokuma, triko, battaniye sektörlerinde hayat bulmaktadır.

Toplam 50.000 metrekare alanda elyaf, iplik ve battaniye üretimi gerçekleştiren Kuyucak Tekstil,  yaklaşık 210 kişiye istihdam olanağı sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Kurulduğu günden bugüne Türkiye iç pazarına üretim yapan Kuyucak Tekstil aynı zamanda ihracata büyük önem vermiş, bu amaca yönelik dünyaya açılma ve daha geniş kitlelere ulaşma yönünde ciddi adımlar atmıştır. Bugün 20 ülkeye battaniye ve 42 ülkeye iplik ihracatı yapan Kuyucak Tekstil ülke ekonomisine önemli miktarda döviz girdisi sağlamaktadır.

Sürekli gelişim ilkesini benimseyen Kuyucak Tekstil, sağlam temellere oturttuğu alt yapısı, genç ve dinamik kadrosu, müşteri odaklı çalışma anlayışı, ürünlerinde gösterdiği kalite ve özenle istikrarlı adımları ile üretmeye ve büyümeye devam etmektedir.